Cennik
Cennik świadczonej pomocy prawnej jest indywidualnie ustalany dla każdego Klienta, zarówno instytucjonalnego, jak i indywidualnego. W zależności od potrzeb, Kancelaria stosuje rozliczenie ryczałtowe, godzinowe lub stawki wynikające z rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości.
Rozliczenie ryczałtowe
- Opłata ryczałtowa (miesięczna) ustalana jest przez strony i opłacana miesięcznie. Ryczałt pobierany jest za świadczenie kompleksowej obsługi prawnej w wymiarze odpowiadającym potrzebom Klienta. Klient dokonuje zapłaty na podstawie wystawionej przez Kancelarię faktury VAT. Kwota miesięcznego wynagrodzenia ryczałtowego obejmuje wynagrodzenie za wszelkie czynności związane ze świadczeniem obsługi prawnej na rzecz Klienta, w tym prowadzenie spraw sądowych i egzekucyjnych. W tym systemie wynagradzania Kancelaria nie pobiera jakiegokolwiek dodatkowego wynagrodzenia za zastępstwo procesowe przed organami administracji publicznej oraz sądami powszechnymi, niezależnie od instancji. Zasądzone przez Sąd koszty zastępstwa procesowego wypłacane są przez Klienta tylko w przypadku ich skutecznej windykacji od dłużnika.
- Opłata ryczałtowa za realizację konkretnej usługi ustalana jest przez strony i opłacana po zrealizowaniu konkretnej usługi.
Rozliczenie według stawki godzinowej
Wysokość wynagrodzenia określana jest za czas pracy wyrażony w godzinach. Czas pracy Kancelarii rozliczany jest dla każdej sprawy/konsultacji/negocjacji itp. i zestawiany w postaci ewidencji jednorazowej lub miesięcznej stanowiącej podstawę rozliczenia z Klientem. Ewidencja zostaje sporządzona w ciągu siedmiu pierwszych dni roboczych miesiąca następującego po miesiącu objętym ewidencją i wraz z fakturą VAT zostaje przesłana Klientowi.
Rozliczenie według stawki przewidzianej w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości
Wysokość wynagrodzenia określa Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych. Klient dokonuje zapłaty na podstawie wystawionego przez Kancelarię paragonu lub faktury VAT.